پنجره

پنجره جزو بااهمیت‌ترین ویژگی‌های یک خانه محسوب می‌شود، از طرف دیگر وجود پنجره‌ها در فضای یک ساختمان مشکلاتی نیز در کنار مزایای آن دارد، ازجمله می‌توان به ورود سروصدای خیابان‌های اطراف و یا ورود هوای سرد و گرم از بیرون اشاره کرد؛ اما تمام این معایب ناپدید می‌شود اگر یک انتخاب مناسب برای پنجره ساختمان مسکونی یا غیرمسکونی خود داشته باشید.

​​​​​​​

​​​​​​​


آشنایی با اجزای پنجره

پنجره‌ها یک عنصر تک جزئی نیستند که تنها از یک قطعه ساخته‌ شده باشند بلکه شامل بخش‌های مختلفی با جنس‌های مختلف هستند. درواقع برای تولید آن چیزی کهدر نهایت دیده می‌شود: قطعات مختلف پروفیل (فریم)، شیشه، درز، یراق‌آلات و … روی‌هم سوار می‌شوند تا پنجره‌ی نهایی به شکل دلخواه در آید. 


۱. فریم پنجره

تمام اجزای پنجره بر زیبایی نمای داخلی و خارجی ساختمان تأثیر فراوانی می‌گذارند؛ اما دراین‌بین یکی از مهم‌ترین اجزای ساختمان، قاب پنجره یا فریم آن است که نقش مهمی در نمای داخلی و خارجی ساختمان دارد. معماران با این دید پنجره‌ها را طراحی می‌کنند که آن‌ها بخشی از نمای ساختمان هستند، بنابراین زیبایی در کنار کارایی از اهمیت بالایی برخوردار است. به‌طورکلی زمانی که مردم از انواع پنجره صحبت می‌کنند منظور درواقع جنس همین قاب است. در بازار نیز فریم‌ها در انواع چوبی، آهنی، آلومینیومی، استیل، پی و ی سی و یو پی‌وی‌سی موجود هستند.

۲. شیشه پنجره
شیشه پنجره وظیفه عبور نور را دارد و در انواع تک جداره، دوجداره و هوشمند و… تولید می‌شود. امروزه شیشه دوجداره به علت کاربردهاو مزایای وسیعی که دارد جزو رایج‌ترین نوع شیشه‌هاست. به‌طورکلی نوع شیشه برحسب نوع کاربری ساختمان و ویژگی‌های دیگر بنا انتخاب می‌شود
 و از بین گزینه‌های متعدد باید به دنبال شیشه‌ای بود که حداکثر کارایی را در حفظ سلامت محیط خانه و صرفه‌جویی در انرژی و هزینه‌ها داشته باشد.
​​​​​​​

۳. یراق‌آلات

وجود یراق‌آلات بیش‌تر به نحوه باز و بسته شدن پنجره برمی‌گردد که به‌طورمعمول انواع مدل‌های کشویی، دوطرفه، کلنگی، محوری و… در کنار سایر یراق‌آلات لازم برای ساخت پنجره، در بازار موجود می‌باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید

انواع پنجره‌های یو‌پی‌وی‌سی و آلومینیومی در آراد آدورا آذین

UPVC پنجره های
پنجره های آلومینیومی